Blog firmowy
Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi artykułami związanymi z życiem złomowiska oraz światem skupu i sprzedaży złomu metalowego, żeliwnego oraz metali kolorowych.
Czy na złom można oddawać części samochodowe?
Oddawanie części samochodowych na złom jest praktyką, która staje się coraz bardziej powszechna wśród właścicieli pojazdów. Kiedy samochód osiąga koniec swojej użyteczności lub niektóre jego elementy przestają działać poprawnie, właściciele często zastanawiają się, co zrobić z pozostałymi częściami. Złomowanie tych elementów jest jednym z rozwiązań, które może przynieść korzyści finansowe i praktyczne. Ważne jest jednak zrozumienie, które części można oddać na złom i jak przebiega cały proces. Skupem złomu w lubuskim zajmuje się firma VHZ Polska. Przyjrzyjmy się temu bliżej.
Nietypowe zastosowania metali szlachetnych
Materiałami, które są wykorzystywane w szczególnie dużej liczbie zastosowań, są różne gatunki metali. Używa się ich z uwagi na korzystną charakterystykę wytrzymałościową, a także rozbudowane możliwości obróbki. Ich pozyskiwanie będzie konieczne do wytwarzania wielu elementów od konstrukcji budynków po przedmioty codziennego użytku. Wiąże się to jednak ze sporymi kosztami, niszczeniem środowiska naturalnego oraz dużym zużyciem energii. Rozwiązaniem okazuje się tu recykling, który jest możliwy dzięki funkcjonowaniu skupów złomu. W Zielonej Górze działalność taką prowadzi VHZ Polska z Gubina. Warto pamiętać, że niektóre metale występują znacznie rzadziej niż inne, a ich zastosowania stają się mniej oczywiste. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.
Jak gospodarować złomem w sposób przyjazny środowisku?
Stan środowiska naturalnego ma coraz większe znaczenie dla stale rosnącej liczby osób. Szczególnie ważne okazuje się dla nich dokładanie wszelkich starań, by minimalizować ilość wytwarzanych odpadów i ograniczać presję wywieraną na otoczenie przez zużywanie zasobów naturalnych. Jedną z metod redukcji szkód jest stosowanie wszędzie tam, gdzie to możliwe zaawansowanego recyklingu. Jest on realizowany m.in. dzięki przedsiębiorstwom zajmującym się skupem złomu. W Zielonej Górze działalność tego rodzaju prowadzi Złomowisko VHZ Polska w Gubinie. Przyjrzyjmy się korzyściom płynącym z odzysku surowców i sprawdźmy, w jaki sposób można postępować proekologicznie.
Czy każdy złom nadaje się do oddania na złomowisko?
Ponowne wykorzystywanie surowców w ramach recyklingu przyczynia się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia środowiska naturalnego wynikającego z pozyskiwania nowych materiałów, a także rozwiązuje problemy wiążące się ze składowaniem odpadów. Jedną z form działalności pozwalającej na zagospodarowanie niepotrzebnych już pozostałości jest skup złomu. W Zielonej Górze działalność tego rodzaju prowadzi Złomowisko VHZ Polska znajdujące się w Gubinie. Przekonajmy się, czy każdy metal może trafić do odzysku.
Odzysk aluminium - dlaczego to się opłaca?
W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i dbałości o zasoby naturalne warto zastanowić się nad tym, jak zmniejszać ilość powstających odpadów. Jednym ze sposobów troski o środowisko jest odzyskiwanie aluminium. Dlaczego recykling tego metalu kolorowego jest ważny? Jakie daje korzyści?
Co zaliczamy do metali nieżelaznych?
W dzisiejszych czasach metale nieżelazne stanowią nieodłączny element szeroko rozumianej branży przemysłowej. Choć nazwa mogłaby sugerować, że metale te nie mają wiele wspólnego z żelazem, to tak naprawdę ich kluczową cechą jest fakt, że zawierają tylko niewielką ilość tego pierwiastka. Dzięki temu metale kolorowe charakteryzują się unikalnymi właściwościami, które przyczyniają się do ich wszechstronnego zastosowania w różnych gałęziach przemysłu. Co się do nich zalicza?
Fakty i mity na temat skupów złomu
Skupy złomu to miejsca, gdzie zbiera się różnego rodzaju odpady metalowe w celu ich przetworzenia i sprzedaży. Od bardzo dawna krąży wokół nich wiele mitów dotyczących tego rodzaju działalności, które wprowadzają w błąd, a wręcz zniechęcają do korzystania z oferty złomowisk. Co warto wiedzieć o skupach złomu?
Jaki potencjał kryje się w miedzi?
Miedź to surowiec, który spotykamy każdego dnia. Znajduje się w tak wielu przedmiotach, że nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wynika to oczywiście z faktu, że nie jest widoczna gołym okiem. W gruncie rzeczy odgrywa niezwykle ważną rolę w przemyśle. Poniżej dowiesz się, gdzie stosuje się miedź, a także jakie ma właściwości.
Największe złomowiska na świecie - oto one
Trudno znaleźć osobę, która nigdy nie widziała złomowiska. Można spotkać je w zasadzie w każdej miejscowości lub na jej obrzeżach. Poznaj mniej oczywiste miejsca składowania złomu, których listę znajdziesz poniżej.
Jaki złom można przetwarzać w piecach hutniczych?
Nie każdy wie, że złom dzieli się na różne rodzaje. Taka klasyfikacja determinuje, co może być umieszczone w piecu hutniczym, a co nie. Zobacz, co warto wiedzieć.