Jakie metale kolorowe są przyjmowane na skupach?
Recykling ma coraz większe znaczenie i cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Oddawanie metali kolorowych na skup złomu jest dobrym pomysłem na to, aby pozbyć się niepotrzebnych metali, zarobić trochę pieniędzy a przy tym zadbać o środowisko.
Metale kolorowe, czyli metale nieżelazne, stosowane są w wielu produktach, stosowane są w nakrętkach, puszkach, guzikach, kablach elektrycznych i wielu innych. Mianem metali kolorowych określa się wszystkie metale i ich stopy, które nie mają w swoim składzie żelaza, są to między innymi:
-
miedź,
-
cynk,
-
aluminium,
-
cyna,
-
ołów,
-
brąz,
-
mosiądz,
-
kobalt,
-
srebro,
-
złoto,
-
wolfram,
-
bizmut.
Zanim odwiedzisz nasz skup złomu, sprawdź, jakie metale kolorowe są przyjmowane w skupach!
Metale kolorowe - które z nich możesz sprzedać na skupie złomu?
Większość metali kolorowych można oddać do skupu, najpopularniejsze metale, które bez problemów sprzedasz także w naszym skupie, to aluminium, mosiądz, magnez, cynk. Niektóre metale kolorowe, takie jak wolfram, wanad czy molibden, są na tyle rzadkie, że skupowane raczej tylko w wyspecjalizowanych miejscach, a złoto czy srebro sprzedać można u jubilera.
W naszym skupie bez problemów możesz pozbyć się wielu produktów, które wykonane są z popularnych metali kolorowych. Skupujemy między innymi:
-
puszki aluminiowe,
-
kable aluminiowe,
-
nakrętki i kapsle z aluminium,
-
miedziane kable i przewody,
-
zasilacze do komputerów z telefonów (zawierają miedź w środku),
-
uchwyty i gałki wykonane z mosiądzu,
-
mosiężne przedmioty codziennego użytku, na przykład stare tace czy czajniki,
-
żaluzje z aluminium,
-
felgi aluminiowe,
-
chłodnice samochodowe,
-
silniki samochodowe.
Ceny skupu zależna są od tego, jakie ceny aktualnie osiągają dane metale oraz ich stopy na giełdzie. Jeśli jednak mamy w domu kilka nieużywanych rzeczy z metalu, warto zawieźć lub zanieść je na skup. Odzyskiwanie metali kolorowych jest bowiem bardzo istotnym elementem polityki ekologicznej, metale można łatwo przetopić i wykorzystać jeszcze raz bez utraty ich właściwości. To sposób na to, aby dać drugie życie wielu przedmiotom, które inaczej trafiłyby do śmieci.